انتخاب رنگ نقاشی ساختمان نیاز به شناخت و داشتن آگاهی از ویژگی رنگ ها دارد. رنگ های ساختمانی پایه آب یا پایه حلالی(روغنی) هستند. رنگ های پایه آب به لطف پیشرفت شیمی پلیمرهای لاتکس، در حال پوشش دادن تمام نیازهای ما در زمینه نقاشی ساختمان است. البته هنوز بیشتر نقاش های ساختمان ممکن است رنگ روغنی را ترجیح دهند ولی به دلیل اهمیت نکات بهداشتی و قوانین حفظ محیط زیست کشورها، به مرور رنگ های روغنی از بخش رنگ آمیزی ساختمان در حال حذف شدن هستند.

 

انواع رنگ نقاشی ساختمان براساس براقیت

 رنگ های ساختمانی براساس براقیت از مات تا تمام براق دسته بندی می شوند. انتخاب رنگ ساختمانیانتخاب رنگ نقاشی ساختمان براق در بخش هایی که نیاز به تمیزی و شستشوی مداوم دارند مانند قسمت های چوبی و یا داخل آشپزخانه و سرویس های حمام و دستشویی اتفاق می افتد.از رنگ مات در قسمت هایی مانند سقف ساختمان استفاده می شود. روی دیوارها معمولا از رنگ های نیمه براق یا مات استفاده می شود.

 

قیمت رنگ های ساختمانی

قیمت رنگ نقاشی ساختمان براساس کیفیت رنگ متفاوت است. میزان پوشش دهی رنگ، شفافیت و ماندگاری از عوامل تاثیرگذار بر روی قیمت رنگ هستند. در مجموع رنگ های با کیفیت تر با وجود داشتن قیمت بالاتر، در انجام کارهای رنگ آمیزی به دلیل خواص پوشش دهی و دوام بیشتر، به صرفه تر و ارزان تر از رنگ های کم کیفیت و ارزان هستند.

همیشه قبل از رنگ آمیزی ساختمان از پرایمر استفاده گردد. پرایمرها باعث اتصال بهتر رنگ با بستر می شوند و از پوسته شدن و ترک خوردن آن ممانعت به عمل می آورند. زمانی که از رنگ های خیلی پررنگ استفاده می کنید، می توانید از پرایمر رنگ دار شده (پرایمین) به عنوان لایه آستری پرایمر استفاده کنید.


کامنت 0

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.