اپوکسی و رنگ های کف پوش

اپوکسی کف

اپوکسی و رنگ های کف پوش عبارتند از پوشش های رنگی بر پایه رزین های اپوکسی و پلی اورتان که بتوانند یکپارچه روی سطوح در مقیاس وسیع اجرا شوند، بدون این که درز یا شکافی از خود به جا بگذارند. استفاده از این نوع کف پوش ها در صورتی که با دقت کافی اجرا شوند مزایای بسیار زیادی نسبت به انواع کف پوش ها مانند سنگ، سرامیک، موزاییک و یا کف پوش های پایه چوب، پی وی سی(PVC) ، ای پی دی ام (EPDM) و … دارند. رنگ های کف پوش می توانند بدون درز (Seamless) اجرا شوند. رنگ های کف پوش معمولا بر روی کف پارکینگ، کارخانه ها، انبار و سالن های با کاربری گوناگون که قبلا بتن ریزی شده و از نظر تحمل تنش ها و مقاومت های لازم مسلح شده اند اعمال می گردند.

همانطور که گفته شد این کف پوش ها بیشتر از خانواده اپوکسی و پلی اورتان می باشند. اگر چه ممکن است بسته به اهمیت و نوع کاربری در برخی موارد از رزین های دیگری نیز استفاده شود. اپوکسی ها اولین گزینه برای اعمال بر روی کف ها می باشد. اپوکسی که بر روی کف اعمال می شود، با اپوکسی که بر روی فلزات اعمال می شود متفاوت است. بنابراین منظور از اپوکسی در اینجا مشخصا اپوکسی های کف می باشد.

رزین های اپوکسی علیرغم مزایای بسیار زیادی که دارند(مقاومت مکانیکی بالا، مقاومت های اسید و بازی بالاو..) نقطه ضعفی که دارند مقاومت در برابر اثر اشعه UV ماورای بنفش می باشد. بنابراین اگر محوطه روباز یا با نورگیری بالایی باشد از پلی یورتان به عنوان محافظ استفاده می شود تا به این نقطه ضعف غلبه گردد. همچنین در مواردی که می بایست سطح از نظر براقیت تقویت گردد از گزینه پلی یورتان به عنوان لایه روی (Top Coat) استفاده می گردد.

آماده سازی سطح برای اعمال اپوکسی

شروع تمام پروژه های رنگی با آماده سازی سطح می باشد. آماده سازی سطح همواره یک تعریف شخصی دارد: زدودن سطح از هر عاملی که چسپندگی رنگ را افت دهد یا تضعیف نماید. در این موارد که مبحث کف پوش ها روی سطح بتونی می باشد به آماده سازی سطوح بتنی می پردازیم. بیشتر اوقات رنگ های کف پوش در مرحله ای که هنوز سطح بتنی آلوده یا تخریب نشده و یا اصطلاحا نو می باشد اعمال می گردد ولی روی همین سطوح نو اگر از روش پرداخت با انواع ماله های برقی یا دستی که صافی و براقیت زیادی به سطح داده و در نتیجه چسپندگی لایه های بعدی را افت می دهد استفاده شده باشد، در آن صورت می بایست سطح خش دار یا مضرس گردد تا چسپندگی رنگی به سطح تقویت گردد.

در مواردی که سطح کار با موادی  مانند روغن و گریس و یا مواد نفتی هیدروکربنی و انواع چربی های معدنی و آلی آلوده شده باشد می بایست قبل از هر گونه عملیاتی کاملا از وجود مواد مذکور تمیز گردد.

روش های گوناگونی برای آماده سازی و شستشوی سطوح وجود دارد که بسته به شرایط پروژه و میزان آلودگی از یکی از روش ها استفاده می گردد.

اصلاح ترک ها

پس از مرحله اول نوبت به مرحله اصلاح و ترسیم تمامی ترک های به جا مانده از فرایند خشک شدن یا کیورینگ بتن (Curing) یا حرکت سازه ای و … می رسد. برای اصلاح این نقاط درزها، شکاف ها و نقاط آسیب دیده را با پرایمر مربوطه اندود کرده و پس از آن از ملات ترمیم کننده مخصوص جهت پر کردن و اصلاح نقاط مذکور استفاده نماییم.

اعمال لایه پرایمر کلی

مرحله بعدی اعمال لایه پرایمر کلی می باشد. بسته به ضخامت و نوع بافت و دانه بندی که مدنظر کارفرمایان می باشد از پرکن ها یا فیلرها و سنگ دانه های طبیعی و یا دانه بندی های مصنوعی در لایه های میانی استفاده می گردد. همچنین در صورت نیاز و براساس نوع کاربری کار تمام شده ممکن است از انواع توری مش های فایبرگلاس یا پلی پروپیلن یا پلی اتیلن به کار گرفته شود.

در بحث اپوکسی های کف یکی از نقاط بحرانی محل های اتصال سطوح افقی یا عمودی می باشد مانند کف و دیوارها و کف و ستون ها. در این نقاط جزئیات اجرایی و اعمال کف پوش ها تابع شرایط گوناگونی است که اجرای سطوح شیب دار با پهنای حدود ۵ سانتی متر با استفاده از مواد و ملات پیشنهادی تامین کننده کف پوش اپوکسی صورت می پذیرد. نقاط ذکر شده یکی از پاشنه های آشیل در پروژه های کف سازی با رنگ های اپوکسی و پلی یورتان می باشد.

در ویدئو زیر  اجرای  اپوکسی کف آموزش داده شده است. برای اجرای پروژه های  اپوکسی کف با ما تماس بگیرید.

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

Call Now Button